در مقاله اخیر ، من در مورد پیش بینی های خود در مورد توسعه برنامه در سال 2020 نوشتم و در مورد افزایش 5G و نحوه ساخت برنامه ها برای پشتیبانی از چندین دستگاه بحث کردم. ظهور یادگیری ماشینی همچنین به شدت در طراحی برنامه ها در آینده نزدیک تأثیر خواهد داشت.

با 5G یا بدون آن ، می خواهیم برنامه هایی را ببینیم که از لحاظ طراحی سبک تر و انعطاف پذیرتر هستند. عناصری که بیشترین مصرف اطلاعات را دارند ، مانند تصاویر غوطه وری ، می توانند در سرور ذخیره شوند ، در حالی که عناصر سبک تر را می توان به صورت محلی در تلفن یا دستگاه دیگر ذخیره کرد.
با ورود به سال 2020 ، تغییرات در طراحی برنامه هم از نظر فلسفی و هم از نظر تکنولوژیکی ایجاد می شود. شما باید بر اساس آن برنامه ریزی کنید تا کسب و کار شما بتواند از تغییر جزر و مد استفاده کند.
در ابتدا ، بیایید برخی از انتظارات جدیدی را که مصرف کنندگان انتظار دارند و چگونگی طراحی برنامه برای تأمین آن ، مرور کنیم.
1. منتظر برنامه هایی باشید که با تصاویر غوطه وری طراحی شده اند
برنامه هایی که از تصاویر با کیفیت بالا ، فیلم های 4K و پخش مستقیم در HD تشکیل شده اند ، در حال تبدیل شدن به یک امر عادی هستند. در مقایسه با آنچه در گذشته دیده ایم ، انتظار برنامه های ویدیویی تعاملی و مبتنی بر عکس را داشته باشید. به این فکر کنید که طی دو تا سه سال گذشته برخی وب سایت های مدرن چقدر جذاب شده اند. این وب سایت های همهجانبه پر از انیمیشن هستند و شما را به یک ماجراجویی واقعی می کشانند. واقعیت افزوده (AR) همچنان در استفاده روزانه از برنامه ها ادغام می شود.
سایت فروشگاهی آنلاین آماده
2. برنامه ها در حال طراحی هستند که مقیاس پذیر باشند
حداقل طراحی ها به مقیاس پذیر بودن برنامه ها نیز کمک می کنند. قبلاً اینگونه بود که برنامه ها فقط برای تلفن های هوشمند طراحی می شدند. اکنون تقاضای فزاینده ای از سوی مصرف کنندگان برای برنامه های موجود در بسیاری از دستگاه های جدید وجود دارد.
به همین دلیل است که من معتقدم ایجاد یک زبان طراحی جهانی برای برنامه ها به گونه ای است که آنها نه تنها در iPhone و Android بلکه در رایانه لوحی ، تلویزیون (Chromecasts ، Rokus ، Fire Sticks) ، اتومبیل (CarPlay و Android Auto) و پوشیدنی کار کنند. برنامه ساخته شده برای سال 2020 برای ایجاد یک نام تجاری و احساس سازگار نیاز به همان سبک طراحی در بین دستگاه ها دارد.
3. به لطف طراحی محاسباتی ، برنامه های بیشتری دارای UI / UX مجزا هستند
به طور سنتی ، برنامه ها با رویکردی متناسب با همه ساخته شده اند. این قرار است تغییر کند. با ظهور طراحی محاسباتی ، برنامه های بیشتری برای تصمیم گیری در زمینه طراحی وجود خواهد داشت. این نوع تصمیمات دریچه ای را برای کشف مشکلات پیچیده تر در طراحی به وجود می آورد.
دیگر
من این را می بینم که نه تنها امکان شخصی سازی بیشتر ، بلکه امکان سازگاری با تنظیمات افراد در طول زمان را فراهم می کند. قطعاً مراحل آغازین طراحی محاسبات را در سال 2020 خواهیم دید.
همچنین برنامه ها می توانند از طریق یادگیری ماشینی رفتار شما را بهتر یاد بگیرند. تصور کنید که شما از برنامه ای استفاده می کنید که از قبل می داند چه چیزی را درباره آن دوست دارید و روشی کمی متفاوت نسبت به فرد بعدی برای دیدن برنامه به شما ارائه می دهد.
4- طراحان و بازاریابان برای حل مشکلات طراحی با هم همکاری خواهند کرد
من بیشتر بازاریابان و طراحان را دیده ام که در زمینه بیرون بردن خلاقیت ها با هم نزدیکترند. بازاریابان در حال یادگیری قدرتی هستند که طراحی برای مخاطبان خود دارد ، در حالی که طراحان برای بازاریابی و تصمیم گیری های بیشتر مبتنی بر انسان در چگونگی برخورد با طرح های خود به دنبال جذب هستند.
برای بسیاری از شرکت ها ، ایجاد یک تجربه کاربری مثبت و پایدار برای تحقق اهداف تجاری در هر سطح حیاتی است. این امر به همکاری مداوم و رویکرد چابکی برای درست کردن آن نیاز دارد. UX / UI به عنوان یک اولویت بیشتر برای طراحان و بازاریابان تبدیل خواهد شد ، زیرا پرورش وفاداری به برند به بزرگترین اولویت تبدیل می شود.
5. تست A / B و طراحی داده محور هنجار جدید است
از آنجا که برنامه ها شخصی تر و شخصی تر می شوند ، ایجاد برنامه ای که به شما امکان انعطاف پذیری و تنظیم طراحی را بدهد بسیار مهم خواهد بود.
با ردیابی رفتار همراه با یادگیری ماشین ، می توان تصمیماتی در زمینه طراحی ایجاد کرد که برنامه ای برای افراد مختلف آسان تر باشد. من همچنین این را راهی برای همکاری بیشتر طراحان و توسعه دهندگان می دانم. ما بیشتر در مورد طراحی به عنوان چیزی کمی و نه فقط کیفی فکر خواهیم کرد.

مطلب مرتبط
6. تصاویر و جلوه های پیچیده تری وجود خواهد داشت
4G توانایی طراحان را در استفاده از تصاویر پیچیده و انیمیشن محدود کرده است. در حالی که این کار انجام می شد ، برنامه ها و وب سایت ها به دلیل کندی سرعت توسط موتورهای جستجو و کاربران مجازات می شدند. با استفاده از 5G ، این فرصت برای طراحان فراهم می شود تا جلوه های پیچیده تری را بدون از بین بردن سرعت و قابلیت مشاهده جستجو ، اضافه کنند.
7. برنامه ها همچنان برای حفظ باتری و جلوگیری از خستگی چشم طراحی می شوند
در سال 2019 شاهد ظهور مضامین تاریک بودیم و این روند ادامه خواهد یافت. UI های کم نور که سطوح تیره را نمایش می دهند ، باتری را حفظ کرده و خستگی چشم را کاهش می دهند.
آنچه می بینم این است که کاربران گزینه های بیشتری دارند. برخی تم های تیره نمی خواهند ، بنابراین من برنامه های بیشتری را می بینم که به کاربران امکان می دهد بین مضامین تاریک و روشن جابجا شوند.
چگونه می توانید بر این اساس برنامه ریزی کنید؟
اطمینان حاصل کنید که با طراحان و توسعه دهندگان خود کار می کنید تا طراحی برنامه های شما قابل انعطاف باشد. با مشتریان فعلی خود در مورد آنچه دوست دارند ببینند صحبت کنید. آیا آنها به فرصت هایی که UX / UI فردی می تواند فراهم کند علاقه دارند؟ اولویت های مشتریان شما چیست و چه چیزی طراحی مناسب برای آنها محسوب می شود؟ اگر در حال حاضر تیمی ندارید که بتواند خود را با این تغییرات جدید در طراحی سازگار کند ، اطمینان حاصل کنید که استخدام های بعدی شما می توانند به شما کمک کنند تا در طراحی برنامه قرار داشته باشید.
من شخصاً هیجان زده ام که می بینم 5G برای تغییر نحوه طراحی برنامه ها چه چیزی در فروشگاه خود ذخیره کرده است. من فکر می کنم تحولات بسیار مهیجی رخ خواهد داد. طراحان انعطاف پذیری بیشتر و زمان بیشتری برای ساختن طرحهایی دارند که تأثیرگذار باشد. اپلیکیشن ها سرانجام مجال هنرمندتر شدن را خواهند داشت (در عین حال هنوز در طراحی خود فایده مند هستند) و سال 2020 اولین سالی است که شاهد این اتفاق جدی هستیم.
شورای فناوری فوربس جامعه ای فقط دعوت برای CIO ها ، CTO ها و مدیران فناوری در سطح جهانی است. آیا من صلاحیت دارم؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *